Відповідно до ч.4 ст. 54, ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», структури апарату Широківської селищної ради та її виконавчого комітету із змінами, внесеними згідно з рішенням селищної ради від 16.12.2021 №537-10/VІІІ «Про затвердження структури та загальної чисельності апарату Широківської селищної ради та її виконавчого комітету», враховуючи висновки і рекомендації спільного засідання постійних комісій селищної ради, селищна рада ВИРІШИЛА:
Внести зміни до рішення селищної ради від 28.03.2018 №145-7/VІІ «Про затвердження Положень про відділи апарату виконавчого комітету Широківської селищної ради» (зі змінами) а саме: затвердити Положення про відділи виконавчого комітету Широківської селищної ради:
Положення про відділ житлово-комунального господарств, містобудування та архітектури виконавчого комітету Широківської селищної ради у новій редакції, додається;
Положення про відділ контролю та господарського забезпечення виконавчого комітету Широківської селищної ради, додається;
Положення про відділ бухгалтерського обліку та закупівель виконавчого комітету Широківської селищної ради, додається;
Положення про службу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та мобілізаційної роботи виконавчого комітету Широківської селищної ради, додається;
Положення про про службу з благоустрою виконавчого комітету Широківської селищної ради, додається.
Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань депутатської діяльності, дотримання законності, розвитку місцевого самоврядування, освіти, культури та охорони здоров’я.
Селищний голова Олександр КОКУЛ
смт Широке
16 грудня 2021 року
№538-10/VІІІ
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення селищної ради
від 16.12.2021 №538-10/VІІІ
ПОЛОЖЕННЯ
про відділ житлово-комунального господарства,
містобудування та архітектури
виконавчого комітету Широківської селищної ради
Розділ І. Загальні положення
1.1. Це Положення регулює питання діяльності відділу житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури виконавчого комітету Широківської селищної ради.
Відділ житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури (далі - Відділ) є структурним підрозділом виконавчого комітету селищної ради, що утворюється рішенням селищної ради. Відділ є підзвітний і підконтрольний раді, яка його утворила та селищному голові.
1.2. До складу відділу входять:
Начальник відділу;
Головний спеціаліст;
Головний спеціаліст;
1.3. Положення про відділ, структура, штатна чисельність та фонд оплати праці посадових осіб відділу затверджуються рішенням селищної ради. Посадові інструкції начальника відділу та спеціалістів відділу затверджуються селищним головою.
1.4. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, Європейською Хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, рішеннями селищної ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями та дорученнями селищного голови, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.
1.5. Відділ не має статусу юридичної особи.
2.Основними завданнями відділу є:
2.1. Організація виконання державних програм, розроблення і реалізація місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства, подання пропозицій до проектів місцевих програм соціально-економічного розвитку громади щодо поліпшення рівня комунального обслуговування населення, охорони навколишнього природного середовища, енергозбереження;
2.2. Розробка проектів, програм з енергозбереження;
2.3. Здійснення контролю за додержанням правил комунального обслуговування;
2.4. Здійснення аналітичної та організаційної роботи у сфері залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій в інтересах громади;
2.5. Забезпечення реалізації конституційних прав громадян на письмові звернення та особистий прийом у селищній раді;
2.6. Забезпечення реалізації державної політики у сфері містобудування та архітектури на території населених пунктів Широківської селищної ради.
2.7. Аналіз стану містобудівної документації, організація роботи з розроблення, оновлення, коригування містобудівної документації, передбаченої законодавством.
2.8. Координація діяльності суб’єктів містобудування щодо комплексного розвитку території, забудови населених пунктів на території селищної ради, поліпшення їх архітектурного вигляду.
2.9. Забезпечення додержання законодавства у сфері містобудування та архітектури відповідно до затвердженої містобудівної документації.
2.10. Визначення у встановленому законодавством порядку відповідно до рішень ради території, вибір, вилучення (викуп) і надання землі для містобудівних потреб, визначених містобудівною документацією.
2.11. Організація робіт, пов'язаних із створенням і веденням містобудівного кадастру.
2.12. У межах своїх повноважень проводить іншу роботу, передбачену чинним законодавством.
3. Функції відділу
3.1. З питань житлово – комунального господарства:
3.1.1. Забезпечення на території Широківської селищної ради реалізації державної політики у сфері житлово - комунального господарства.
3.1.2. Координація та контроль за роботою комунальних підприємств по забезпеченню безперебійного водо- і теплопостачання, поводження з твердими відходами, стабільної роботи житлово-комунального господарства в осінньо-зимовий період, в умовах надзвичайної ситуації і ліквідації її наслідків.
3.1.3. Забезпечення організації обслуговування населення підприємствами, установами та організаціями житлово-комунального господарства, підготовка пропозицій, розробка та подання на розгляд ради програм з питань розвитку комунального господарства.
3.1.4. Координує роботу, пов'язану з наданням населенню території громади житлово-комунальних послуг підприємствами - надавачами цих послуг незалежно від форми власності.
3.1.5. Здійснює в межах своєї компетенції контроль за станом експлуатації та утримання житлового фонду і об’єктів комунального господарства незалежно від форми власності.
3.1.6. Здійснює аналіз стану сфери теплопостачання;
3.1.7. Забезпечує в межах компетенції реалізацію заходів з енергозбереження;
3.1.8. Забезпечує реалізацію повноважень органів місцевого самоврядування щодо визначення виконавця житлово-комунальних послуг;
3.1.9. Аналізує рівень цін і тарифів на продукцію, роботи і послуги житлово- комунального господарства та, у разі потреби, готує пропозиції щодо їх змін в установленому законодавством порядку;
3.1.10. Веде роботу пов’язану з передачею в оренду комунального майна та за укладанням договорів оренди комунального майна, в тому числі з правом викупу згідно діючого законодавства;
3.1.11. Веде облік комунального майна територіальної громади Широківської селищної ради;
3.1.12. Здійснює контроль за збереженням комунальної власності;
3.1.13. Сприяє проведенню ефективної інвестиційної політики під час проектування, будівництва нових та реконструкції діючих об'єктів житлово- комунального господарства, здійснює контроль за їх будівництвом, бере участь у розробленні проектів на території Широківської селищної ради;
3.1.14. Здійснює в межах своєї компетенції контроль за станом експлуатації та утримання житлового фонду і об'єктів комунального господарства незалежно від форм власності.
3.1.15. Готує матеріали, проекти рішень виконавчого комітету з питаннь передачі на утримання та обслуговування житлових будинків комунальної власності.
3.1.16. Координує діяльність підприємств, що виконують роботи по утриманню житлових будинків і прибудинкових територій комунальної власності Широківської селищної ради по розробці планів поточного ремонту житлового фонду.
3.1.17. Організовує виконання державних, регіональних та місцевих програм, програм розвитку житлово-комунального господарства, а також подання пропозицій щодо поліпшення житлово-комунального обслуговування населення.
3.1.18. Здійснює розгляд зверненнь та скарг громадян з питань житлово-комунального господарства.
3.1.19. Аналіз та узагальнення матеріалів, які пов’язані з діяльністю житлово-комунальних підприємств.
3.1.20. Вирішення інших питань у сфері житлово-комунального господарства.
3.1.21. Здійснює підготовку та видачу дозволів на санітарну очистку та видалення зелених насаджень у встановленому порядку.
3.2. У сфері містобудування та архітектури:
3.2.1. Бере участь у реалізації державної політики у сфері містобудування та архітектури, надає пропозиції з цих питань.
3.2.2. Веде облік забезпеченості містобудівною документацією.
3.2.3. Вносить пропозиції щодо необхідності розроблення, оновлення та коригування містобудівної документації.
3.2.4. Сприяє створенню та оновленню картографічної основи території населених пунктів.
3.2.5. Подає на затвердження ради відповідні місцеві містобудівні програми, генеральні плани забудови населених пунктів, іншу містобудівну документацію.
3.2.6. У межах компетенції, на підставі проектних рішень містобудівної документації місцевого рівня, приймає участь у підготовці пропозицій щодо визначення території для містобудівних потреб.
3.2.7. Надає пропозиції в межах своїх повноважень режиму використання та забудови земель, на яких передбачена перспективна містобудівна діяльність.
3.2.8. Координує діяльність суб'єктів містобудування щодо комплексного розвитку територій, забудови на території населених пунктів, поліпшення їх архітектурного вигляду, збереження традиційного характеру середовища і об'єктів архітектурної та містобудівної спадщини.
3.2.9. Веде архів містобудівної документації.
3.2.10. Розглядає у випадках, встановлених законодавством, пропозиції суб'єктів містобудування за визначенням територій, вибором, вилученням (викупом) і наданням земель для містобудівних потреб згідно з містобудівною документацією.
3.2.11. Створює у разі спроможності за рішенням виконавчого комітету ради архітектурно-містобудівну раду для професійного обговорення проектних рішень у сфері містобудування, яка діє як дорадчій орган.
3.2.12. Забезпечує оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні, оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні та доступ до цієї інформації громадськості, оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні.
3.2..13. Організовує роботу з ведення містобудівного кадастру згідно з діючим законодавством.
3.2.14. Видає забудовникам в установленому законодавством порядку будівельні паспорти на розміщення і будівництво індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельних ділянок на території населених пунктів селищної ради.
3.2.15. Погоджує в установленому законодавством порядку паспорти прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.
3.2.16. Видає в установленому законодавством порядку містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва.
3.2.17. Готує пропозиції щодо найменування (перейменування) вулиць.
3.2.18. Готує проекти рішення на розгляд виконавчого комітету селищної ради щодо присвоєння поштової адреси об'єкту нерухомого майна.
3.2.19. Регулює в межах своїх повноважень та в порядку, встановленому законодавством, діяльність з розміщення зовнішньої реклами та надання дозволу на її розміщення на території населених пунктів ОТГ.
3.2.20. Надає пропозиції до переліку земельних ділянок, призначених для продажу або передачі в оренду на земельних аукціонах, торгах, конкурсах.
3.2.21. Надає висновки щодо розгляду проектів землеустрою.
3.2.22. Організовує в установленому законодавством порядку архітектурні і містобудівні конкурси.
3.2.23. Надає в межах своїх повноважень викопіювання з топографічної основи населених пунктів для містобудівних потреб згідно з діючим законодавством.
3.2.24. Бере участь в межах визначених законодавством щодо охорони, реставрації та використання пам'яток історії і культури, архітектури та містобудування.
3.2.25. В межах повноважень, визначених законодавством, готує проекти рішень ради, виконавчого комітету, розпоряджень голови.
3.2.26. Готує проекти договорів пайової участі у розвитку інфраструктури.
3.2.27. В межах повноважень, визначених законодавством, проводить роботу в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва.
4. Права відділу
4.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб селищної ради та її виконавчих органів, підприємств, установ, закладів інформацію, документи та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ завдань.
4.2. Залучати за згодою керівників структурних підрозділів виконавчого комітету ради відповідних спеціалістів для підготовки проектів документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться відділом відповідно до покладених на нього завдань.
4.3. Брати участь в роботі сесій ради, засіданнях виконавчого комітету, постійних комісій, нарадах, семінарах.
4.4. Відділ має інші права, передбачені чинним законодавством, що не суперечать покладеному на нього завдань.
5. Керівництво відділом
5.1. Відділ очолює начальник, якого призначає на посаду та звільняє з посади селищний голова у порядку згідно з чинним законодавством.
5.2. Начальник відділу: здійснює керівництво діяльністю відділу, розподіляє обов’язки між працівниками відділу; подає пропозиції селищному голові щодо прийняття на роботу, переведення, звільнення працівників відділу житлово-комунального господарства та благоустрою; визначає завдання і проводить розподіл обов’язків між працівниками відділу, забезпечує підвищення ділової і професійної кваліфікації працівників відділу; розробляє посадові інструкції посадових осіб відділу, забезпечує дотримання ними правил внутрішнього трудового розпорядку; вносить в установленому порядку подання про заохочення посадових осіб відділу та накладення дисциплінарних стягнень; співпрацює з органами виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями та органами місцевого самоврядування при виконанні покладених на відділ завдань.
У своїй роботі безпосередньо підпорядковується селищному голові.
5.3. На період відсутності начальника відділу у зв'язку з відпусткою, довготерміновим відрядженням, хворобою та з інших причин виконання його обов’язків покладаються на головного спеціаліста відділу.
5.4. На посаду начальника відділу призначається особа з вищою освітою за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста і стажем роботи за фахом в органах місцевого самоврядування (на державній службі) не менше трьох років або, при необхідності, стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах управління не менш як п'ять років; вільно володіє державною мовою та має достатній досвід роботи з комп’ютерними програмами.
6. Відповідальність
6.1. За невиконання (неналежне виконання) своїх трудових обов’язків, правил внутрішнього трудового розпорядку посадові особи відділу несуть відповідальність в порядку згідно з чинним законодавства.
7. Заключні положення
7.1 При здійсненні своїх повноважень відділ взаємодіє з керівництвом та депутатами селищної ради, усіма секторами та відділами виконавчого комітету селищної ради.
7.2. При вирішенні питань, що належать до компетенції відділу, відділ співпрацює з іншими виконавчими органами, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, представницькими органами, а також з підприємствами, установами, організаціями, об'єднаннями громадян.
7.3. Зміни і доповнення до цього Положення затверджуються рішенням селищної ради.
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення селищної ради
від 16.12.2021 №538-10/VІІІ
ПОЛОЖЕННЯ
про відділ контролю та господарського забезпечення
виконавчого комітету Широківської селищної ради
1. Загальні положення
1.1. Відділ контролю та господарського забезпечення є структурним підрозділом виконавчого комітету Широківської селищної ради (далі - Відділ) та є підзвітним та підконтрольним селищному голові.
1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, Бюджетним кодексом України, Кодексом законів про працю України, актами Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, рішеннями Широківської селищної ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями та дорученнями Широківського селищного голови, Регламентом селищної ради, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.
2. Завдання та функції Відділу
2.1. Основним завданням відділу є:
- забезпечення ефективного функціонування системи внутрішнього контролю, дотримання принципів законності та ефективного використання бюджетних коштів, досягнення результатів відповідно до встановленої мети, виконання завдань, планів і дотримання вимог щодо діяльності органу місцевого самоврядування та підприємств, установ комунальної форми власності. - захист фінансових інтересів територіальної громади.
2.2. Надання селищному голові об'єктивних і незалежних висновків та рекомендацій щодо:
- функціонування системи внутрішнього контролю та її удосконалення; - удосконалення системи управління;
- запобігання фактам незаконного, неефективного та нерезультативного використання бюджетних коштів;
- запобігання виникненню помилок чи інших недоліків у діяльності органу місцевого самоврядування та підприємств, установ комунальної форми власності.
2.3. Відділ здійснює внутрішній фінансовий контроль у формі перевірок, оцінки, дослідження та вивчення (далі – контрольні заходи) на підставі доручень чи розпоряджень селищного голови, рішень Широківської селищної ради чи виконавчого комітету Широківської селищної ради.
2.4. Відділ спрямовує контрольні заходи на виконання таких завдань:
- забезпечення законності формування та використання комунального майна і фінансових ресурсів виконавчим комітетом Широківської селищної ради, підприємствами, установами та організаціями комунальної власності та іншими суб'єктами в частині використання ними комунального майна та коштів територіальної громади;
- дотримання принципів економічності, доцільності та ефективності при плануванні і виконанні бюджетних програм, відповідальними за супроводження яких є розпорядники бюджетних коштів;
- аналіз виконання управлінських рішень, виявлення фактів невиконання (неналежного виконання) управлінських рішень, оцінка їх негативного впливу та можливих наслідків для об'єкта контролю та підготовка відповідних пропозицій щодо вдосконалення управлінських рішень;
- подальший контроль та супроводження заходів за результатами внутрішнього фінансового контролю .
2.5. Ведення обліку основних засобів, інших необоротних матеріальних активів та інших необоротних матеріальних активів.
2.6. Здійснення операцій, пов`язаних із рухом товаро-матеріальних цінностей, нарахування зносу основних засобів, проведення індексації основних засобів.
2.7. Забезпечення раціонального використання коштів, які виділяються на утримання транспорту, обладнання, устаткування, ремонт та своєчасне їх списання.
3. Організація роботи.
Відділ, відповідно до покладених на нього завдань:
3.1. Планує контрольні заходи.
Позапланові контрольні заходи Відділ проводить за окремим дорученням або розпорядженням селищного голови, рішенням Широківської селищної ради або рішенням виконавчого комітету Широківської селищної ради.
3.2. Організовує контрольні заходи.
3.2.1. Перед складанням програми контрольного заходу суб'єкт контролю аналізує:
- інформацію, документацію, нормативно-правову базу, що стосується предмета контрольного заходу та додаткову інформацію про характеристики предмета і об'єкта контролю;
3.3. Виконує контрольні заходи.
3.3.1. До початку проведення планових контрольних заходів керівництво суб'єкта контролю повідомляє об'єкт контролю про дату початку проведення контрольного заходу.
3.3.2. На підставі представлених для перевірки документів складає відповідні розрахунки.
3.3.3. Перевіряє виконання планів, кошторисів, правильність оформлення грошових, фінансових, бухгалтерських та інших документів, наявність коштів і цінностей. У разі виявлення ознак підробки чи інших зловживань, - вживає заходи щодо збереження необхідних документів до закінчення проведення контрольних заходів.
3.3.4. З'ясовує правильність проведення закупівель за бюджетні кошти товарів, робіт та послуг, а також придбання, зберігання, використання та списання на витрати сировини, палива, інших матеріальних цінностей, спожитої тепло- та електроенергії.
3.3.5. Результати контрольного заходу оформляються довідкою або доповідною запискою.
3.4. Готує проекти розпоряджень селищного голови, рішень виконавчого комітету та селищної ради з питань, що належать до компетенції відділу.
3.5. Надає організаційно-методичну, інформаційно-аналітичну та іншу допомогу виконавчим органам селищної ради з питань, що належать до компетенції відділу.
3.6. Розглядає звернення громадян, установ і організацій з питань, що належать до компетенції відділу.
3.7. Здійснює поточний контроль за:
- дотриманням бюджетного законодавства при взятті бюджетних зобов'язань, їх реєстрації в органах Державного казначейства та здійсненням платежів відповідно до взятих бюджетних зобов'язань;
- правильністю зарахування та використання власних надходжень виконавчого комітету сільської ради;
- веденням бухгалтерського обліку, складенням фінансової та бюджетної звітності, дотриманням бюджетного законодавства та національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі, а також інших нормативно-правових актів щодо ведення бухгалтерського обліку бухгалтерськими службами бюджетних установ, які підпорядковані виконавчому комітету.
3.8. Здійснює облік, збереження матеріалів, основних засобів та швидкозношуваних предметів, призначених для забезпечення діяльності відділів та управлінь виконавчого комітету селищної ради.
3.9. Забезпечує виконавчий комітет селищної ради меблями, канцтоварами, друкованою продукцією, папером, оргтехнікою та іншим інвентарем.
3.10. Проводить належні заходи по утриманню, експлуатації та ремонту систем електро-, водо-, тепло- постачання приміщень виконкому.
3.11. Створює належні матеріально-технічні умови для роботи працівників виконкому селищної ради.
3.12. Контролює утримання службових приміщень у належному технічному, санітарному та протипожежному стані.
3.13. Здійснює організаційні заходи і контроль за станом охорони адміністративних будинків, службових приміщень, майна виконкому селищної ради.
3.14. Забезпечує необхідний ремонт приміщень виконкому, меблів та іншого інвентарю.
3.15. Організовує виконання підготовчих робіт при проведенні поточних ремонтів службових приміщень. Приймає участь у складі комісії по прийому в експлуатацію відремонтованих службових приміщень.
3.16. Контролює та організовує роботу водіїв, веде облік використання автотранспорту у виконавчому комітеті селищної ради.
3.17. Здійснює матеріально-технічне забезпечення та обслуговування автотранспорту.
3.18. Розробляє та вносить пропозиції щодо розподілу ліміту пробігу транспорту на поточний рік, контролює його дотримання.
3.19. Оформляє необхідну технічну документацію при прийманні-передачі (реалізації, списанні) автотранспорту.
3.20. Забезпечує відповідних працівників спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту відповідно до нормативних положень, а також забезпечує робітників засобами за професіями і видами робіт.
4. Права Відділу
4.1. Посадові особи Відділу, які уповноважені здійснювати контрольні заходи, мають право:
4.1.1. Отримувати всю інформацію та документацію щодо правових підстав, фінансово-економічних обґрунтувань, підготовки і ухвалення нормативно-правових, розпорядчих, адміністративних, інших актів і відомчих документів, що регулюють організаційно-розпорядчу та фінансово-господарську діяльність об'єкта контролю.
4.1.2. Отримувати від посадових осіб об'єкта контролю первинні бухгалтерські, фінансові документи, необхідні довідки, інформацію, статистичні відомості, фінансову звітність, іншу документацію та письмові пояснення і заяви з питань, що постають під час проведення контрольного заходу.
4.1.3. Отримувати від посадових осіб об'єкта контролю нормативно-правові, організаційно-розпорядчі акти і відомчі документи (постанови, розпорядження, рішення, накази, положення, інструкції, порядки, стандарти, інструктивні листи тощо).
4.1.4. Отримувати засвідчені в установленому порядку копії або виписки з документів, які стосуються предмета контролю.
4.1.5. За наявності взаєморозрахунків об'єкта контролю з будь-якими іншими суб'єктами господарювання, посадова особа суб'єкта контролю має право здійснювати контрольні заходи і на цих суб'єктах господарювання у межах визначеної теми контрольного заходу та власних повноважень.
4.1.6. Вимагати від керівника об'єкта контролю проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, перевірки наявних коштів і розрахунків, у разі потреби опечатувати каси і касові приміщення, склади, комори, сховища, архіви.
4.1.7. Одержувати у встановленому порядку від третіх осіб довідки, копії документів та пояснення, пов'язані з операціями, що перевіряються.
4.1.8. Рекомендувати керівникам та іншим посадовим особам об'єкта контролю невідкладне усунення виявлених порушень.
4.1.9. У разі потреби, на підставі службової записки начальника Відділу, за рішенням селищного голови, залучати до контрольного заходу на будь-якому його етапі незалежних спеціалістів чи експертів.
4.2. Перевіряти та контролювати дотримання працівниками селищної ради встановленого порядку зберігання матеріальних цінностей, за які вони несуть матеріальну відповідальність, а також утримання їх у належному стані.
4.3. Отримувати від відділів і служб селищної ради заявки на придбання матеріальних цінностей за підписом керівника відділу чи іншої уповноваженої на те, особи.
5. Керівництво Відділу
5.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади селищним головою в порядку, визначеному Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про службу в органах місцевого самоврядування».
5.2. Начальник відділу:
5.2.1. Здійснює постійне керівництво діяльністю Відділу.
5.2.2. Аналізує виконання завдань та функцій, покладених на Відділ.
5.2.3. Розподіляє посадові обов’язки між працівниками Відділу, затверджує посадові інструкції.
5.2.4. В межах чинного законодавства дає працівникам Відділу доручення, обов’язкові для виконання.
5.2.5. Забезпечує дотримання працівниками Відділу трудової, виконавської дисципліни, нерозголошення службової інформації.
5.3. Начальник Відділу зобов’язаний виконувати завдання та функції, передбачені даним Положенням.
5.4. Кваліфікаційні вимоги
На посаду начальника Відділу може бути призначена особа, яка має повну вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста в галузі знань економіки або права.
Стаж роботи за фахом на службі в органах місцевого самоврядування та державній службі на керівних посадах не менше 2-х років, або, виходячи із виконання виконавчим органом основних завдань та функцій, стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах управління не менше 3-х років, вільно володіє українською мовою.
6. Відповідальність
6.1. Начальник та інші посадові особи відділу у відповідності до чинного законодавства несуть відповідальність за невиконання (неналежне виконання) своїх трудових обов’язків, правил внутрішнього трудового розпорядку, та за недотримання законів України, Положення про відділ, посадових інструкцій, зокрема, несуть відповідальність за:
- неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов’язків;
- порушення норм етики поведінки посадової особи місцевого самоврядування та обмежень, пов’язаних з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та її проходженням;
- вчинені дії, що можуть бути розцінені як використання службового становища в корисливих цілях, у власних інтересах, а також дії, які відповідно до чинного законодавства вважаються корупційними;
- участь у діях, що суперечать національним інтересам України, ускладнюють функціонування державних органів;
- розголошення державної таємниці, інформації громадян, що стала відома під час виконання службових обов’язків, а також іншої інформації, яка згідно з законодавством не підлягає розголошенню.
7. Заключні положення
7.1. При здійсненні своїх повноважень відділ взаємодіє з усіма відділами виконавчого комітету селищної ради.
7.2. При вирішенні питань, що належать до компетенції відділу, відділ співпрацює з іншими виконавчими органами, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, представницькими органами, а також з підприємствами, установами, організаціями, об'єднаннями громадян.
7.3. Зміни і доповнення до цього Положення затверджуються рішенням Широківської селищної ради.
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення селищної ради
від 16.12.2021 №538-10/VІІІ
ПОЛОЖЕННЯ
про відділ бухгалтерського обліку та закупівель
виконавчого комітету Широківської селищної ради
1.Загальні положення
1.1. Відділ бухгалтерського обліку та закупівель є структурним підрозділом виконавчого комітету селищної ради, що утворюється рішенням селищної ради. Відділ є підзвітний і підконтрольний раді, яка його утворила, та селищному голові.
1.2. У своїй діяльності Відділ керується Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими Законами України, актами Президента України, постановами Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, Державної казначейської служби України, наказами Міністерства фінансів України і Міністерства праці та соціальної політики України, іншими законодавчими та нормативними актами, рішеннями Широківської селищної ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями і дорученнями Широківського селищного голови, регламентами Широківської селищної ради та її виконавчого комітету, інструкціями з питань ведення бухгалтерського обліку та звітності в Україні, цим Положенням.
1.3. До складу відділу входять:
Начальник відділу;
Головний спеціаліст;
Старший інспектор (2 од.).
1.4. Відділ в своїй роботі підзвітний і підконтрольний Широківській селищній раді, підпорядкований її виконавчому комітету, Широківському селищному голові. Порядок взаємодії відділу з іншими виконавчими органами селищної ради визначається виконавчим комітетом селищної ради, селищним головою.
1.5. Основними завданнями відділу є забезпечення виконання селищною радою, виконавчим комітетом селищної ради, селищним головою своїх повноважень в галузі бухгалтерського обліку та звітності.
1.6. Відділ не має статусу юридичної особи, не має рахунків в банках і Державному Казначействі, не має печаток і штампів.
1.7. Відділ веде діловодство відповідно до Інструкції з діловодства у виконавчих органах Широківської селищної ради.
2. Завдання і функції Відділу
2.1. Забезпечення контролю за виконанням зобов'язань, наявністю і рухом майна, використанням матеріальних і фінансових ресурсів відповідно до затверджених нормативів, кошторисів та розписів бюджету.
2.2. Забезпечення контролю за правильним та економічним використанням коштів згідно асигнувань за затвердженими розписами з урахуванням змін, внесених в установленому порядку, стану розрахунків з постачальниками товарів та надавачами послуг.
2.3. Проведення розрахунків з організаціями, підприємствами та окремими особами; стягненням у встановлений термін дебіторської та сплаченням кредиторської заборгованості;
2.4. Забезпечення правильності використання фонду заробітної плати, суворе дотримання штатної та фінансової і касової дисципліни. Нарахування та виплата заробітної плати керівництву селищної ради, окремим її структурним підрозділам та відділам. Здійснює контроль за законністю, своєчасністю та правильністю оформлення документів, встановленням посадових окладів, правильністю нарахування та перерахування податків до державного та місцевого бюджету та інших платежів.
2.5. Дотримання встановлених правил проведення інвентаризацій грошових коштів, товарно-матеріальних цінностей, основних фондів, розрахунків та платіжних зобов’язань.
2.6. Своєчасне запобігання негативним явищам у фінансово-господарській діяльності, вжиття заходів щодо попередження нестач, розтрат та інших порушень і зловживань.
2.7. Формування повної, достовірної інформації про фінансові та господарські процеси і результати діяльності установи, необхідної для оперативного керівництва та управління.
2.8. Ведення обліку основних засобів, матеріалів, палива, коштів та цінностей. Збереження грошових коштів, контроль за збереженням та правильним використанням основних засобів, матеріалів, малоцінних активів та інших матеріальних цінностей, які належать виконавчому комітету селищної ради, структурним підрозділам та відділам селищної ради;
2.9. Забезпечення контролю і відображення на рахунках бухгалтерського обліку господарських операцій, надання оперативної інформації, складання та подавання зведеної бухгалтерської звітності встановленим органам у відповідні терміни.
2.10.Складання податкової та бухгалтерської звітності на основі достовірних первинних документів і відповідних бухгалтерських записів, своєчасне подання її відповідним органам.
2.11. Застосування затверджених у встановленому порядку типових уніфікованих форм первинної облікової документації.
2.12. Складання штатних розписів виконавчого комітету селищної ради.
2.13. Забезпечення зберігання бухгалтерських документів та передачі до архіву.
2.14. У своїй роботі застосовує комп'ютерні та інші сучасні технічні засоби та технології обліково-обчислювальних робіт.
2.15. Забезпечення доступу до публічної інформації та системного і оперативного оприлюднення інформації з питань, що належать до компетенції Відділу на офіційному веб–сайті Широківсьеої селищної ради в мережі Інтернет.
2.16. Забезпечення організації проведення економічного аналізу господарсько-фінансової діяльності з метою виявлення резервів, запобігання втратам.
2.17. Здійснення методологічного керівництва бухгалтерським обліком і звітністю у підвідомчих структурах.
2.18. Планує закупівлі та формує річний план закупівель в електронній системі закупівель
2.19.Здійснює вибір процедури закупівлі.
2.20. Проводить процедури закупівель/спрощені закупівлі та договори про закупівлю, укладені без використання електронної системи закупівель.
2.21. Забезпечує рівні умови для всіх учасників, об’єктивний та чесний вибір переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі.
2.22. Забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених цим Законом.
2.23. Забезпечує оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання вимог Закону України «Про публічні закупівлі».
2.24. Здійснює інші дії, передбачені Законом України «Про публічні закупівлі».
2.25. Здійснює обробку персональних даних фізичних осіб та їх захист від незаконної обробки і незаконного доступу до них.
3. Права і повноваження Відділу
3.1. Здійснювати в межах своїх повноважень перевірку дотримання виконавчими органами Широківської селищної ради чинного законодавства з використання бюджетних коштів, основних засобів та інших матеріальних цінностей, перевіряти і контролювати дотримання посадовими особами місцевого самоврядування правил внутрішнього трудового розпорядку, вимог законодавства про працю та службу в органах місцевого самоврядування.
3.2. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб селищної ради та її виконавчих органів, міського голови, працівників комунальних підприємств, установ, організацій, закладів документи, довідки, розрахунки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.
3.3. Інформувати селищного голову, виконавчий комітет селищної ради, у разі покладення на нього виконання роботи, що не належить до функцій відділу чи виходить за їх межі, а також у випадках, коли відповідні органи або посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення порушених питань.
3.4. Залучати спеціалістів виконавчих органів Широківської селищної ради та підпорядкованих їй підприємств, установ для розгляду питань, віднесених до повноважень Відділу.
3.5. Перевіряти в структурних підрозділах органу виконавчої влади, на підвідомчих підприємствах, в установах та організаціях дотримання встановленого порядку фінансові дисципліни, зберігання і витрачання матеріальних цінностей та штатний розпис;
3.6. Брати участь у засіданнях селищної ради, виконавчого комітету селищної ради, постійних та тимчасових контрольних комісій селищної ради, комісій виконавчого комітету селищної ради з питань віднесених до завдань відділу.
3.7. Вносити пропозиції щодо удосконалення порядку ведення бухгалтерського обліку, складання звітності, здійснення поточного контролю, провадження фінансово - господарської діяльності.
3.8. Здійснювати всебічний контроль за суворим дотриманням фінансової дисципліни.
3.9. Брати участь у плануванні видатків і визначенні потреби в товарах, роботах і послугах, що будуть закуповуватися;
3.10. Залучати працівників селищної ради з метою складання технічних вимог (умов) до предмета закупівлі;
3.11. Приймати рішення, передбачені законодавством, узгоджувати проекти документів та підписувати в межах своєї компетенції відповідні документи;
3.12. Одержувати в установленому порядку від працівників селищної ради інформацію, консультацію та документи, необхідні для виконання завдань (функцій), пов'язаних з організацією та проведенням процедур закупівель;
3.13. Брати участь у проведені нарад, зборів з питань, пов'язаних з закупівлями;
3.14. Давати роз'яснення і консультації структурним підрозділам селищної ради в межах повноважень з питань, що належать до компетенції відділу;
3.15. Здійснювати інші дії, передбачені законодавством.
3.16. При виконанні покладених на нього функцій відділ може взаємодіяти з іншими підприємствами, установами і організаціями.
4. Структура Відділу та відповідальність
4.1. Чисельність Відділу, фонд оплати праці та сума видатків на його утримання затверджується Широківським селищним головою в межах загальної чисельності працівників Виконавчого комітету Широківської селищної ради та суми коштів на їх утримання, затверджених селищною радою.
4.2. Відділ очолює начальник відділу, який призначається та звільняється з посади відповідно до законодавства про працю з урахуванням вимог до професійно – кваліфікаційного рівня селищним головою. Начальник відділу за посадою є головним бухгалтером.
4.3. Начальник відділу, в межах своїх повноважень, здійснює організаційно-розпорядчі та консультативно-дорадчі функції щодо основних завдань, які покладені на відділ та визначені в цьому Положенні, і несе персональну відповідальність за виконання цих завдань, зокрема:
4.3.1. планує та організовує роботу відділу;
4.3.2. організовує своєчасне і якісне виконання покладених на відділ завдань і здійснення ним своїх функцій;
4.3.3. представляє інтереси відділу у відносинах з місцевими органами виконавчої влади, правоохоронними органами, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності;
4.3.4. вживає заходів щодо забезпечення ефективності роботи працівників відділу, затверджує їх посадові інструкції;
4.3.5. визначає планові та поточні завдання працівникам відділу та контролює їх виконання;
4.3.6. забезпечує встановлений порядок роботи з документами й матеріалами у відділі, дотримання працівниками трудової, виконавської дисципліни і службової таємниці;
4.3.7. затверджує документи, що стосуються роботи відділу;
4.3.8. подає пропозиції щодо:
- визначення облікової політики, зміни обраної облікової політики з урахуванням особливостей діяльності селищної ради і технології оброблення облікових даних, у тому числі системи та форм внутрішньогосподарського обліку та правил документообігу, додаткової системи рахунків і регістрів аналітичного обліку, звітності та контролю за господарськими операціями;
- призначення на посаду та звільнення з посади працівників відділу бухгалтерського обліку та закупівель селищної ради;
- вибору та впровадження уніфікованої автоматизованої системи бухгалтерського обліку та звітності;
- притягнення до відповідальності працівників Відділу за результатами контрольних заходів, проведених державними органами щодо контролю за дотриманням вимог бюджетного законодавства;
- організації навчання працівників Відділу з метою підвищення їх професійно – кваліфікаційного рівня.
4.4. Має право другого підпису на казначейських документах.
4.5. Погоджує проекти рішень селищної ради, виконавчого комітету селищної ради, проекти розпоряджень селищного голови, інші документи на предмет їх відповідності чинному законодавству.
4.6. Підписує звітність та документи, які є підставою для перерахування податків і зборів ( обов`язкових платежів), проведення розрахунків відповідно до укладених договорів, приймання і видача грошових коштів, оприбуткування та списання майна, проведення інших господарських операцій.
4.7. Відмовляє в прийнятті до обліку документів, підготовлених з порушенням встановлених вимог, а також документів щодо господарських операцій, що проводяться з порушенням законодавства, інформує селищного голову про встановлені факти порушення бюджетного законодавства.
4.8. Здійснює контроль за:
- відображенням у бухгалтерському обліку всіх господарських операцій;
- складанням звітності;
- цільовим та ефективним використанням фінансових, матеріальних (нематеріальних), інформаційних та трудових ресурсів, збереженням майна;
- відповідністю взятих бюджетних зобов`язань відповідними бюджетними асигнуваннями .
4.9. Погоджує документи, пов`язані з витрачанням фонду заробітної плати, встановленням посадових окладів і надбавок працівникам, які належать до окремо визначених структурних підрозділів, відділів та служб селищної ради.
4.10. У разі отримання від селищного голови або заступників селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради розпорядження вчинити дії, які суперечать законодавству, інформує у письмовій формі керівника про неправомірність такого розпорядження, а у разі отримання даного розпорядження повторно надсилає керівникові органу Державного казначейства за місцем обслуговування відповідне повідомлення.
4.11. Контролює дотримання особовим складом Відділу вимог Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про засади запобігання і протидії корупції”, “Про доступ до публічної інформації та інших нормативно – правових актів України.
4.12. Забезпечує збереження інформації в паперовому та електронному вигляді, створеної в процесі діяльності, організовує приймання – передавання її при зміні (звільненні, переведенні тощо) працівників.
4.13. Прийняття (передача) справ начальника Відділу у разі призначення на посаду або звільнення з посади здійснюється після проведення внутрішньої перевірки стану бухгалтерського обліку та звітності, за результатами якої оформлюється відповідний акт.
4.14. Начальник Відділу або особа, яка його заміщує, не може отримувати безпосередньо за чеками та іншими документами готівкові кошти і товарно – матеріальні цінності.
4.15. Посадові особи Відділу приймаються на роботу на конкурсних засадах, або в іншому порядку визначеному законодавством та звільняються з роботи розпорядженням селищного голови.
5. Прикінцеві положення
5.1. Селищна рада, виконавчий комітет селищної ради, селищний голова зобов'язані створювати умови для нормальної роботи і підвищення кваліфікації працівників відділу, забезпечувати їх окремим приміщенням, телефонним зв'язком, сучасними засобами оргтехніки, транспортом для виконання службових обов'язків, законодавчими та іншими нормативними актами і довідковими матеріалами, іншими посібниками та літературою з правових питань.
5.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення селищної ради
від 16.12.2021 №538-10/VІІІ
ПОЛОЖЕННЯ
про службу з питань надзвичайних ситуацій,
цивільного захисту та мобілізаційної роботи
виконавчого комітету Широківської селищної ради
1.Загальні положення
1.1. Служба з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та мобілізаційної роботи виконавчого комітету Широківської селищної ради (далі - служба) є структурним підрозділом виконавчого комітету Широківської селищної ради, який утворюється селищною радою, є підзвітним і підконтрольним селищній раді, що його утворила, підпорядковується виконавчому комітету селищної ради, селищному голові, а з питань здійснення делегованих повноважень підконтрольний відповідним органам виконавчої влади.
1.2. Служба у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, Кодексом Цивільного захисту України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», розпорядженнями селищного голови, рішеннями сесій селищної ради та виконавчого комітету, даним Положенням та іншими нормативними актами.
2. Основним завданням служби є забезпечення реалізації державної політики з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, мобілізаційної роботи на території громади.
3. Служба відповідно до визначених повноважень виконує такі завдання:
3.1. у сфері цивільного захисту населення на території громади:
розробляє та забезпечує реалізацію місцевих програм та планів заходів у сфері цивільного захисту, зокрема спрямованих на захист населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, забезпечення техногенної та пожежної безпеки;
забезпечує підтримання у постійній готовності територіальної системи централізованого оповіщення, здійснення її модернізації та забезпечення функціонування;
забезпечує оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій, у тому числі в доступній для осіб з вадами зору та слуху формі;
сприяє організації аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території району, а також радіаційного, хімічного, біологічного, медичного захисту населення та інженерного захисту територій від наслідків таких ситуацій;
сприяє організації проведення відновлювальних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
бере участь в організації та здійсненні евакуації населення, майна у безпечні райони, їх розміщення, створення відповідних служб, необхідних для надання екстреної медичної допомоги та життєзабезпечення населення;
розробляє та здійснює заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління селищної ради, в особливий період;
забезпечує створення і використання матеріальних резервів для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
організовує роботу щодо накопичення і підтримання у постійній готовності засобів індивідуального захисту для населення та формувань цивільного захисту, а також приладів дозиметричного і хімічного контролю та розвідки;
бере участь в організації та забезпеченні життєдіяльності постраждалих від надзвичайних ситуацій, а також під час ведення воєнних (бойових) дій або внаслідок таких дій;
сприяє забезпеченню соціального захисту постраждалих внаслідок надзвичайної ситуації, зокрема виплаті матеріальної допомоги;
організовує та забезпечує роботу місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, а в разі виникнення надзвичайних ситуацій - спеціальних комісій з їх ліквідації (за потреби), забезпечує їх функціонування;
сприяє забезпеченню навчання з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки посадових осіб виконавчого комітету селищної ради, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери її управління, керівників та їх заступників, здійснення підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях;
організовує виконання вимог законодавства щодо створення, використання, утримання та реконструкції фонду захисних споруд цивільного захисту;
визначає потреби фонду захисних споруд цивільного захисту;
планує та бере участь в організації роботи з дообладнання або спорудження в особливий період підвальних та інших заглиблених приміщень для укриття населення;
вносить пропозиції про подальше використання захисних споруд цивільного захисту комунальної власності;
організовує облік фонду захисних споруд цивільного захисту на території громади;
здійснює контроль за утриманням та станом готовності захисних споруд цивільного захисту громади;
розробляє та здійснює заходи, спрямовані на поліпшення пожежної безпеки підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління селищної ради;
готує пропозиції щодо включення до проекту селищного бюджету витрат на здійснення заходів щодо захисту населення і території від надзвичайних ситуацій, ліквідації їх наслідків;
здійснює у межах своїх повноважень збір, накопичення, обробку і аналіз інформації про стан техногенної та природної безпеки та забезпечує оперативне інформування селищного голови ;
готує для подання селищному голові пропозиції щодо розподілу коштів резервного фонду селищного бюджету для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, надання матеріальної та фінансової допомоги населенню, яке постраждало внаслідок надзвичайних ситуацій;
здійснює інші повноваження у сфері цивільного захисту, передбачених Кодексом цивільного захисту України та іншими законодавчими актами.
3.2. у сфері мобілізаційної роботи:
готує матеріали до виступів і доповідей селищного голови з питань оборонної роботи та мобілізаційної підготовки на нарадах, зустрічах, які проводяться за його участю;
організовує розробку мобілізаційного плану;
розробляє оперативно - мобілізаційні документи та здійснює організаційне забезпечення переведення об'єктів народного господарства на режим роботи в умовах особливого періоду;
організовує підготовку пункту управління селищної ради та пункту евакуації для роботи в умовах особливого періоду;
бере участь у розробці та контролює здійснення заходів щодо нормованого забезпечення населення громади в особливий період;
бере участь у роботі щодо перерозподілу трудових ресурсів в особливий період, бронювання військовозобов'язаних за підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації у воєнний час;
бере участь у розробці заходів щодо раціонального розміщення продуктивних сил на території громади та використання людських, матеріальних, природних і фінансових ресурсів, а також виробництво потужностей в особливий період;
організовує роботу, пов'язану з визначенням можливості задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, національної економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;
організовує роботу з бронювання військовозобов'язаних, забезпечує подання відповідної звітності;
сприяє підготовці молоді до військової служби, проведенню призову на строкову військову й альтернативну служби;
готує і доводить виконавчим органам селищної ради, підприємствам, установам та організаціям вказівки щодо виконання актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації;
організовує, координує і контролює виконання заходів щодо забезпечення оборонної роботи та мобілізаційної підготовки;
готує звіти про хід виконання заходів мобілізаційної підготовки;
здійснює інші функції з питань оборонно-мобілізаційної роботи.
4. Служба має право:
4.1. Вносити пропозиції щодо вдосконалення роботи по напрямку діяльності на території громади.
4.2. Подавати пропозиції до проекту бюджету Широківської селищної ради з питань, що належать до його компетенції.
4.4. Залучати фахівців інших закладів, установ та організацій різних форм власності для вирішення питань, що стоять перед службою.
4.5. Одержувати в установленому порядку від підприємств, установ та організацій інформацію з питань, що належать до його компетенції.
5. Служба під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє з іншими структурними підрозділами селищної ради, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, об'єднаннями громадян.
6. Службу очолює старший інспектор, який призначається на посаду і звільняється з посади селищним головою згідно із законом «Про службу в органах місцевого самоврядування».
7. Старший інспектор служби:
1) здійснює керівництво службою, несе персональну відповідальність за організацію та результати її діяльності, сприяє створенню належних умов праці у службі;
2) несе персональну відповідальність за забезпечення виконання у повному обсязі та в установлені строки завдань, визначених законами України, актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями сесії ради, виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, іншими документами, що підлягають контролю, реагування на запити і звернення народних депутатів України, депутатів місцевих рад;
3) подає на затвердження сесії селищної ради положення про службу;
4) складає посадові інструкції працівників служби та розподіляє обов'язки між ними;
5) планує роботу служби, вносить пропозиції щодо формування планів роботи селищної ради та виконавчого комітету;
6) вживає заходів щодо удосконалення організації та підвищення ефективності роботи служби;
7) звітує перед селищним головою, виконавчим комітетом, селищною радою про виконання покладених на службу завдань та затверджених планів роботи;
8) вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях виконавчого комітету ради, сесії селищної ради питань, що належать до компетенції служби, та розробляє проекти відповідних рішень;
9) може входити до складу дорадчих органів, утворених виконавчим комітетом селищної ради;
10) може брати участь у засіданнях органів місцевого самоврядування та виступати на них з питань, що належать до його компетенції;
11) представляє інтереси служби у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами виконавчого комітету Широківської селищної ради, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями - за дорученням керівництва селищної ради;
12) організовує роботу з підвищення рівня професійної компетентності посадових осіб структурного підрозділу;
13) проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень служби;
14) забезпечує дотримання працівниками служби правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавчої дисципліни;
15) організовує інформаційне забезпечення роботи служби, роботу із засобами масової інформації, визначає зміст та час проведення інформаційних заходів;
16) здійснює інші повноваження, визначені законом.
8. Працівники служби призначаються і звільняються з посади селищним головою.
9. Гранична чисельність та структура служби затверджуються селищною радою.
10. Служба утворена без статусу юридичної особи публічного права. Матеріально - технічне забезпечення діяльності служби здійснює виконавчий комітет Широківської селищної ради. Розрахункові операції здійснюються через відділ бухгалтерського обліку та закупівель виконавчого комітету селищної ради.
11. Внесення змін та доповнень до Положення, визнання його таким, що втратило чинність, здійснюється селищною радою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення селищної ради
від 16.12.2021 №538-10/VІІІ
ПОЛОЖЕННЯ
про службу з благоустрою
виконавчого комітету Широківської селищної ради
1.Загальні положення
1.1. Служба з благоустрою виконавчого комітету Широкіівської селищної ради (далі Служба) утворюється селищною радою як структурний підрозділ виконавчого комітету селищної ради для забезпечення благоустрою території населених пунктів Широківської селищної ради.
1.2. Положення про Службу затверджується рішенням селищної ради.
1.3. У своїй діяльності Служба керується Указами Президента України, постановами Верховної Ради України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими та нормативно-технічними актами центральних органів виконавчої влади, розпорядженнями місцевих органів влади та своїм положенням.
1.4. Служба підпорядковується заступнику селищного голови з питань житлово – комунального господарства.
1.5. До складу Служби входять:
Старший інспектор з благоустрою;
Старший інспектор з громадського контролю;
Робітник з благоустрою (4 од.)
2. Основні завдання Служби
2.1. Основними завданнями Служби є:
- благоустрій території населених пунктів Широківської селищної ради;
- контроль за станом благоустрою населених пунктів Широквської селищної ради;
- контроль за дотриманням Правил благоустрою;
- сприяння розвитку та поліпшенню стану благоустрою населених пунктів Широківської селищної ради;
- притягнення до відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою.;
- профілактика порушень в сфері благоустрою.
3. Функції Служби
Служба відповідно до покладених на неї завдань:
- проводить рейди та перевірки територій та об'єктів населених пунктів щодо стану їх благоустрою;
- проводить рейди та перевірки додержання підприємствами, установами, організаціями і громадянами законодавства у сфері благоустрою населених пунктів;
- здійснює складання протоколів про порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів для притягнення винних до відповідальності;
- ініціює позови до суду про відшкодування шкоди, завданої об'єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, Правил благоустрою;
- вживає заходів щодо зупинення робіт, які проводяться самовільно і порушують стан благоустрою населених пунктів;
- сприяє забезпеченню чистоти і порядку в населеному пункті, очищенню територій та об'єктів від побутових відходів, безхазяйного майна, самовільно розміщених об'єктів та елементів;
- здійснює контроль за виконанням заходів та приписів з приведення до належного стану територій та об'єктів благоустрою населеного пункту;
- приймає участь в обговоренні проектів благоустрою територій та об'єктів благоустрою населеного пункту, іншої технічної документації з питань благоустрою і вносить відповідні пропозиції на розгляд виконавчого комітету селищної ради, підприємств, установ, організацій;
- вносить пропозиції щодо розвитку та поліпшення стану благоустрою територій населених пунктів;
- розглядає звернення та скарги громадян, підприємств, установ, організацій з питань, що відносяться до компетенції Служби;
- готує матеріали та пропозиції на наради з питань, що відносяться до компетенції Служби, а також ініціює їх проведення;
- здійснює інші повноваження відповідно до чинного законодавства.
4. Права Служби
Працівники Служби мають право:
- Виносити попередження громадянам, керівникам підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності за наявності порушень правил благоустрою, строків виконання робіт та інших випадків в межах функцій Служби;
- Встановлювати строки усунення виявлених недоліків або припинення дій;
- Складати протоколи про адміністративні правопорушення та передавати їх на розгляд до адміністративної комісії при виконавчому комітеті селищної ради для притягнення винних осіб до відповідальності;
- Одержувати від керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, що розташовані на території населених пунктів громади пояснення з питань порушень правил благоустрою, письмової або усної інформації щодо усунення виявлених недоліків;
- Вносити пропозиції щодо вилучення дозволів на розміщення об'єктів реклами, виносної торгівлі та інше суб'єктами, що систематично порушують правила благоустрою населених пунктів;
- Перевіряти наявність договорів на прибирання прилеглих територій, вивіз, утилізацію сміття та відходів.
5. Працівники Служби призначаються і звільняються з посади селищним головою.
6. Гранична чисельність та структура Служби затверджуються селищною радою.
7. Служба утворена без статусу юридичної особи публічного права. Матеріально - технічне забезпечення діяльності служби здійснює виконавчий комітет Широківської селищної ради. Розрахункові операції здійснюються через відділ бухгалтерського обліку та закупівель виконавчого комітету селищної ради.
8. Внесення змін та доповнень до Положення, визнання його таким, що втратило чинність, здійснюється селищною радою.